Oddaj stronę www w ręce specjalistów
Oddaj stronę www w ręce specjalistów

Wybierz działania SEO/SEM specjalistów z Kielc

Google Analytics

Google Analytics to darmowe narzędzie analityczne od Google, które pozwala na śledzenie i analizowanie ruchu na stronie internetowej. Narzędzie to działa od 2005 roku i przeszło kilka zmian na przestrzeni lat, aby dostosować się do zmieniających się potrzeb rynku.

Jakie informacje można zyskać z Google Analytics?

Google Analitycs dla SEOJednym z głównych celów GA jest umożliwienie webmasterom zrozumienia, jak użytkownicy korzystają z ich strony internetowej. Narzędzie pozwala na monitorowanie:

  • liczby odwiedzin,
  • czasu trwania sesji,
  • źródeł ruchu,
  • wykorzystania różnych urządzeń,
  • lokalizacji oraz
  • konwersji.

GA umożliwia również tworzenie zaawansowanych raportów i analiz, takich jak analiza ścieżki zakupowej, segmentacja użytkowników, analiza wydajności kampanii reklamowych, czy też analiza wykorzystania różnych elementów na stronie. Wszystkie te czynniki są bardzo ważne, chętnie stosowane podczas szerokich działań marketingowych w sieci, takich jak pozycjonowanie sklepów internetowych.

Jak korzystać z GA?

Aby rozpocząć korzystanie z GA, należy założyć konto w serwisie, utworzyć nowy profil dla swojej strony internetowej, a następnie dodać kod śledzenia do kodu strony. Wtedy można rozpocząć analizowanie danych o ruchu w witrynie. Warto także skorzystać ze statystyk Google Search Console, które razem z Google Analytics są rewelacyjną bazą wiedzy na temat strony www.

Google Analytics to niezwykle przydatne narzędzie dla webmasterów, pozwala na śledzenie i analizowanie ruchu na stronie internetowej. Narzędzie to pozwala na poznanie potrzeb i zachowań użytkowników, które pozwala na dostosowanie strony do potrzeb użytkowników, a także na skuteczniejsze działanie reklamowe.

Pozycjonowanie w Kielcach obejmuje

xBLUE1_IMG_ALTx
Pozycjonowanie firm
Oferta idealna dla Twojej firmy
xBLUE2_IMG_ALTx
Pozycjonowanie lokalne
Dla małego i rodzinnego biznesu
xBLUE3_IMG_ALTx
Pozycjonowanie sklepów internetowych
Wypozycjonujemy Twój sklep www

Najpopularniejsze